W tym momencie nagrywanie bywa znacznie łatwiejsze za pomocą panelom akustycznym .

Dla osób,które marzą o nagrywaniu mało profesjonalnych utworów muzycznych w własnym zakresie, doskonałym rozwiązaniem jest „klatka” dźwiękowa. da się ją stworzyć samodzielnie, w całkiem łatwy sposób, bądź jeżeli nie mamy werwy i czasu – wyznaczyć jej wykonanie komuś znajomemu. Za pośrednictwem tego typu struktury, zdołamy uzyskać projekt, który pozwoli zmniejszyć echo w lokum a także stworzyć całkiem solidnej jakości nagranie.
Do stworzenia „klatki” potrzebujemy zaledwie paru fragmentów: wełny mineralnej (słusznym wyborem pod względem akustyki istnieje wełna isover pt-80), półproduktu (do obudowania wełny), listew z drewna konstrukcyjnych oraz wkrętów i mocowań.

isover pt-80
Początkowym etapem staje się formowanie ramy z drewna i złączenie jej. Potem powinno się obudować wełnę materiałem. Gotowy panel akustyczny trzeba przytwierdzić aż do konstrukcji i tak samo zrobić z kolejnymi. Końcowym krokiem jest skręcenie zawiasów, w taki sposób, by można było naturalnie rozlokować „klatkę”.
Bezproblemowe, prawdaż? Pochłoni to trochę wolnego czasu, niemniej jednak umożliwia w niewyszukany sposób otrzymać ministudio nagraniowe. Coś co na pierwszy rzut oka wydaje się kosztowne w strukturze, otrzymujemy niskim kosztem i możemy zabierać się za rejestrowanie swoich kawałków.
tego typu „klatka” akustyczna jest odpowiednia do nagrywania wokalu orazinstrumentów (np. gitary, bębenków, itp.).
Panele z wełny mineralnej umożliwiają zaoszczędzić finanse, lecz w dalszym ciągu radować się najlepszym „montowaniem tonu”. Uzyskane nagranie nie jest istotnie tak perfekcyjne, jak na przykład to z zawodowego studia, jednak także bywa bardzo zadowalające. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy czuć się przez chwilę niczym popularna gwiazda i dodatkowo cieszyć się naszym, ukończonym na własną rękę nagraniem. Tego rodzaju panele przydają się też dla wytrawnych muzyków, jacy zdołają przy pomocy nich zaobserwować początkowo komponowane przez siebie utwory, lub jednostkowe fragmenty lub impulsy.

panel akustyczny

Random Posts