Czy kocyk będzie dobrym pomysłem na upominek?

Kocyk dla dzieci, jak którykolwiek artykuł, powinny spełniać dane wymogi. W szczególności koce powinny być miłe, ponieważ przeznaczone są dla dzieci jak i niemowlaków. Właściwy wyrób powinien mieć certyfikat Oeko-Tex Standard 100 lub europejski znak „Tekstylia Godne Zaufania” . Symbole te świadczą o tym, że koce takie nie mają jakichś złych substancji i są bezpieczne dla dzieciaka. Przebojem na rynku są koce z tzw., ekologicznej bawełny (z oznaczeniem GOTS). Stają się idealne dla pociech z atopową skórą i alergików (także z alergią kontaktową).
Optymalnym wyjściem stają się produkty utworzone akurat z biobawełny lub bawełny organicznej. Są one przewiewne i nie uczulają dziecka .

Kocyk dla dzieci

Na rynku osiągalne będą też kocyki z polaru lub mikrofibry, czasami z dodatkiem poliakrylu i wiskozy. W okresie zimowym sprawdzi się koc zrobiony z weluru lub wełny. Bardzo dużą renomą chlubią się koce akrylowe (85 % akrylu, 15 % poliestru) , aczkolwiek nie przepuszczają one tak dobrze powietrza jak takie wełniane. Coraz modniejsze są również kocyki z minky – materiału przypominającego plusz. Są natomiast jeszcze stosunkowo kosztowne.
Rozmiar koca powinien zmieniać się wraz ze wzrostem potomka. Nie będzie mógł okazać się za mały a także za wielki. Na początek nada się kocyk 700×100 lub 90×110 cm. Warto inwestować w dwa koce – pierwszy codzienny przydzielony do rozrywki, a kolejny na noc by przykryć szkraba. W zimie bardzo dobrym rozwiązaniem będzie posiadanie kocyka w wersji grubszej i cieńszej.
Na rynku obecne bywają komplety zawierające kocyk oraz poduszki a także koce-śpiworki itd. Jesienią i zimą da się nabyć kocyk z miśkiem, jaki będzie spełniał dwojaką funkcję: okrycia i zabawki.
Wygląd koca dla malucha to w zasadzie sprawa upodobań. Popularne są te stonowane – brzoskwiniowe a także jasnoniebieskie, rzadziej szare. Mogą mieć rożnego rodzaju naszywki i hafty na przykład ze zwierzakami (koty, sowy, pieseczki). Hitem będą koce osobiste z dedykacją dla dziecka lub jego naszytym imieniem . Stwarzają te jedyny w swoim rodzaju upominek jak i będą piękną pamiątką na sporo długich lat.

Kocyk dla dzieci

Random Posts

 • Rozkrojony pokrojony

  krojownia Mnóstwo osób bardzo nagminnie słyszało o ploterach, ale mało kto tak po prawdzie wie, co to jest za urządzenie […]

 • Dobrze wyposażony sklep fryzjerski

  sklep fryzjerski warszawa Bezspornie ciuchy, oczywiście przyodziania – znacząca liczba przyodziań, zapewnia niewieście w należyty humor. Przede wszystkim drogocenne, stylowe, […]

 • Kto wesprze w wyróżnianiu produktów?

  hostessa na targi Rynek pracy dla świeżych osób, chcących wykonywać pracę dorywczo, jest niezwykle dostępny. W sieci internet wyszukać można […]

 • Kilka słów o opiece nad starszymi

  Wszyscy starają się interesować o swoją familię. W końcu to nasi rodzice, nasze dzieci, babcie i nestorzy są dla nas […]